Pan ZZZZZ nami!

 Stało się! Po długiej, mroźnej i kalorycznej przerwie świątecznej wróciliśmy na Karło! Zaczęło się od herbaty… a raczej wrzątku (bo Grubasy sobie nie radzą w kuchni). Potem? Hmmm… sami wiecie. Nie ma spotkania bez PLOTKI! Oj ile ich przybyło! O. Jozue streścił nam homilię ze ślubu Justyny. Niektórzy wysłuchali jej po raz drugi :P

Czym można się zachwycić patrząc na żłób i Jezusa? Wrażliwością! Tak! Jaki to cud… Bóg zstępuje na ludzki, grzeszny świat. Jest bezbronny, ubogi, nagi. Jakie to delikatne! Prośmy również o wrażliwość dla nas. To dzięki niej widzimy więcej, potrafimy lepiej rozumieć i kochać. Stajemy się otwarci na drugiego człowieka i zyskujemy sobie przyjaciół. To zaś prowadzi do tego, że pragniemy być z drugą osobą. No właśnie: ZZZZ! Tak jak Jezus. On nie jest gdzieś obok, nie patrzy z góry i nie zostawia samych. Po prostu jest. Tu i teraz. W każdym problemie.

Widzicie różnicę między ,,umrzeć dla kogoś” a ,,umrzeć za kogoś”?

I tu wszedł Makary… Biedny został przepytany! Sesja zagościła również w klasztorze. Dobrze wybrnął- okazało się, że to pytanie jest językowo źle sformułowane. Taki błąd w kazaniu!

CIEKAWOSTKI

W przyszły czwartek wybieramy się do Godzieszowej na pierogi. Wolska z Wiki zakładają zakon Sióstr Przytuanek. Dla tych, którzy obawiają się egzaminów na uczelni, jest nadzieja! Franciszkanie podbijają legitymacje! Na ich naklejce nie ma orła, a krzyż. Ach…

FZŚ zaprasza nas na swoją radę prowincjalną, na której będziemy rozmawiać o naszej współpracy (środa 21 stycznia).

Zapraszamy też już teraz, aby zarezerwować sobie termin okołowalnentynkowy na…. Franckarnawał! W tym roku na Górce – w tym roku bliziutko! Nie trzeba jechać przez pół Polski dwoma busami ;)

 Wiki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s